Cukier – największy wróg zębów


Praktycznie żaden człowiek nie potrafi sobie odmówić pysznych i poprawiających nastrój słodkości. Ludzie opychają się nimi od rana do wieczora, a niektórzy są tak bardzo uzależnieni od cukru, iż potrafią zjeść całego gofra na śniadanie bądź kolację. Takie zachowanie nie może skończyć się dobrze. Dentysta zawsze mówi więc pacjentom o tym, że jeśli chcą oni cieszyć się pięknymi zębami, muszą ograniczyć spożywanie cukru.

Cukier przede wszystkim odpowiada za rozwój próchnicy. Z tego powodu muszą na niego uważać w szczególności osoby bardzo młode, które mają tendencję do zapadania na tę chorobę zębów. Próchnica potrafi rozwijać się u dzieci bardzo szybko. Jeśli zaatakuje jeden ząb, błyskawicznie zajmie kolejne i tym sposobem doprowadzi do licznych ubytków. Oczywiście każdy stomatolog warszawa bielany może sobie z nimi poradzić, ale lepiej im zapobiegać, aniżeli je leczyć i za to płacić. Ten, kto natomiast zacznie unikać cukru, nie powinien mieć nigdy więcej problemów z próchnicą.

Oczywiście słodkie przekąski wpływają negatywnie tak naprawdę na cały organizm. Nie tylko psują zęby, ale też uszkadzają zupełnie inne organy czy np. wywołują problemy z cerą. Najlepiej jak najszybciej wyeliminować je z diety i zacząć cieszyć się świetnym zdrowiem.