Kiedy najlepiej wymienić opony?


Każdy kierowca zazwyczaj wymienia opony w tym samym czasie. Oczywiście w tym wypadku bardzo dużo zależy od warunków pogodowych panujących na drogach, ale zazwyczaj wymianę opon wykonuje się pod koniec roku np. w listopadzie/grudniu, a opony letnie zakłada się około kwietnia lub maja. Jaki jest najodpowiedniejszy moment na zamianę opon?

Wymieniamy opony
Uważa się, że wymianę opon na letnie należy zlecić, gdy temperatura powietrza na zewnątrz będzie wynosić więcej, niż 7 stopni Celsjusza. Oczywiście jest to zasada, która nie zawsze się sprawdza, dlatego trzeba po prostu śledzić pogodę. Nie podejmujmy decyzji w zakresie wymiany opon zbyt pochopnie, poczekajmy, aż pogoda się ustabilizuje, wtedy można udać się do serwisu. Analogiczne opony zimowe należy założyć wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. W tym wypadku jednak nie można się ociągać, nie ma sensu czekać na pogorszenie pogody. Dlaczego? Jeżeli stosujemy letnie opony, gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej 7 stopni, wówczas guma zaczyna twardnieć, co negatywnie wpływa na ich właściwości.

Opony zimowe są inaczej skonstruowanie, niż letnie, dlatego muszą być używane zgodne ze swoim przeznaczeniem. Dostępne są na rynku opony całoroczne, na które obecnie decyduje się sporo osób, ponieważ zimy nie są taki ostre, jak miało to miejsce niegdyś.

Pamiętajmy także o tym, aby wybrać dobrą ofertę. Nie każda wulkanizacja Luboń będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania i potrzeby. Najlepiej zdecydować się na współpracę z firmą z polecenia albo taką, która ma dobre opinie w sieci. Usługa wulkanizacji to nie tylko wymiana opon, ale także ich naprawa, czyszczenie i konserwacja kół, bieżnikowanie, dlatego nasz pojazd będzie w 100% sprawny i gotowy do dalszej drogi.

Wymiana opon nie może być odkładana w czasie, gdyż może okazać się, że opony się zniszczą i trzeba będzie zainwestować w nowe ogumienie, co przecież wcale nie jest tanie. Decydując się na współpracę z odpowiednim wulkanizatorem, bez wątpienia będziemy zadowoleni.