Różne rodzaje bukietów ślubnych


Organizacja wesela z całą pewnością nie jest niczym specjalnie prostym, ale jeśli odpowiednio się do niej nastawisz, będziesz mogła czerpać z niej wielką przyjemność. Gdy już więc poczujesz, że masz dość załatwiania typowych i standardowych formalności, przejdź do rzeczy znacznie atrakcyjniejszych, czyli np. do ustalania, jak ty zaprezentujesz się w dniu wesela. Musisz przecież przemyśleć swój wizerunek i zaplanować całą swoją ślubną stylizację. A nawet jeśli zdążyłaś już kupić sukienkę, buty, a może i nawet welon, zawsze pozostaje ci jeszcze wybór bukietu ślubnego, który też wpłynie na twoją prezencję.

Polecamy: profesjonalna organizacja wesela Poznań.

Wyróżniamy kilka podstawowych odmian bukietów ślubnych, spośród których na pewno uda ci się wybrać ten jeden idealny. Pierwszy model, zdecydowanie najpopularniejszy i najpowszechniejszy, to oczywiście bukiet klasyczny – mogłaś się z nim już spotkać na wielu weselach lub zobaczyć go na różnych zdjęciach panien młodych. Klasyczne bukiety mają kształt półkuli i średni rozmiar, który przeważnie nie przekracza 30 centymetrów w średnicy. Są uniwersalne i pasują do wszystkiego, ale jeśli chcesz zaszaleć, powinnaś poszukać czegoś innego.

Na pewno ciekawszą, a przede wszystkim bardziej oryginalną opcją będą bukiety tworzone z kwiatów polnych, opierające swój wygląd na stylu rustykalnym bądź boho. Ostatnio przeżywają drugą młodość. Zachwycają swoją naturalnością. Wyglądają tak, jak gdyby składające się na nie kwiaty jeszcze przed chwilą rosły sobie na łące lub w parku. Takie bukiety fantastycznie zgrają się z sukniami w podobnym stylu, czyli zwiewnymi i lekkimi kreacjami.

Ostatnia propozycja kierowana jest do tych panien młodych, które nie boją się wyróżniać i zawsze chcą grać pierwsze skrzypce. Jeżeli więc nie brak ci odwagi i lubisz bawić się swoim wyglądem, zdecyduj się na asymetryczne bukiety kwiatowe, które są prawdziwym hitem ostatnich sezonów. Występują w przeróżnych formacjach, ale zawsze cechuje je designerski chaos. Taki bukiet może odegrać rolę głównej dekoracji całej stroju.

Zobacz także jak wygląda projektowanie ogrodów Katowice.